גלי הלם

הטיפול בגלי הלם, מתבצע תוך אבחנה והתאמה מדוייקת, הגורמת להשפעות רפואיות חשובות.

בטרם יחל הטיפול, ד"ר ברק וצוות פיזיותרפיסטים מוסמכים בכירים, יאבחנו במדויק את מהות הפגיעה האורטופדית ממנה אתם סובלים.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכלל האוכלוסייה ולספורטאים הסובלים מבעיות אקוטיות וכרוניות במערכת השלד והשרירים. סובלים מכאבים? ירידה בתפקוד? ירידה בטווח תנועה? מועמדים לניתוח? חכו! נסו אצלינו את הטיפול בגלי ההלם וכנראה שתפתרו את הבעיה מהר מהצפוי, במקצועיות, ביעילות וללא לסבול מכאב מיותר!

לאיזה בעיות מתאים הטיפול בגלי הלם?

· כתף – הסתיידות כרונית בכתף, 'כתף קפואה'.
· מרפק – 'מרפק טניס', 'מרפק גולף'.
· ברך – דלקת גיד פיקה, כאב ברך קדמי.
· כף יד – 'אצבע הדק', תעלה קרפלית
· גב – הסתיידות בחוליות עמוד שדרה.
· ירך – בורסיטיס של מפרק הירך.
· שוק – שברי מאמץ.
· הסתיידות מפרקים
· כף הרגל – דלקת רצועה פלנטרית, דורבן, דלקת גיד אכילס.

מי יטפל בי וכיצד יתבצע הטיפול?

בטרם יחל הטיפול, ד"ר ברק וצוות פיזיותרפיסטים מוסמכים בכירים, יאבחנו במדויק את מהות הפגיעה האורטופדית ממנה אתם סובלים. בעקבות הממצאים תתבצע התאמה מדויקת של כמות גלי ההלם הנדרשת, עוצמתם, תדירותם, גודל השטח הזקוק לטיפול ומשך הטיפול הכולל. באמצעות מכשיר גלי הלם רפואי, 'יורים' גלים אקוסטיים אל עבר הרקמה הפגועה. יריות אילו גורמות להרעדה ממוקדת של האזור הפגוע וגורמות למספר השפעות רפואיות חשובות: התפוררות ההסתיידות ברקמה החולה ופיזור יעיל של דלקות, הרחבת כלי הדם באזור ועידוד ייצור כלי דם חדשים המגבירים את זרימת הדם לאזור הפגוע, המסת הרקמה החולה וספיגתה בזרם הדם.

למן תחילת שנות התשעים, טיפול בגלי הלם הוכח כטיפול האורטופדי והפיזיותרפי היעיל ביותר למגוון בעיות במערכת השלד והשרירים. הטיפול ניתן ללא הרדמה, אינו מלווה בכאב, הוא בלתי חודרני ומהווה תחליף מוכח! להתערבות כירורגית. הטיפול בגלי הלם הינו טיפול נקודתי הגורם להחלמת הרקמה מבלי לגרות רקמות בריאות הסמוכות לרקמה הפגועה.

כיצד הטיפול מסייע להחלמה?

פירוק הסתיידויות

הוכח כי הגורם העיקרי להופעת דלקות גידים הוא נוכחות הסתיידות מקומית על סיבי הגיד. טיפול בגלי ההלם חודר לעומק הרקמה ומפורר את ההסתיידויות. חומרי הפסולת של הדלקת המקומית מפונים בזרם הדם אל מחוץ לגוף. היתרון הבולט של הטיפול בגלי ההלם לעומת תרופות נוגדות דלקת וזריקות מקומיות של קורטיזון וסטרואידים, הוא בכך שבשונה מתרופות וזריקות המקלות על כאבים זמנית טיפול בגלי הלם מסייע להיפטר סופית מהפציעה.

הפחתת כאבים

אפקט הפחתת הכאב של הטיפול בגלי הלם פועל בשני דרכים: מייד לאחר הטיפול נוצר אלחוש מקומי של האזור בעקבות גירוי יתר שהמכשיר יצר על האזור המטופל ושחרור אנדרופינים אפקט מיידי שלרוב נשמר. בטווח הארוך, גלי ההלם עובדים על מנגנון הנקרא “תאוריית השער” בו הגירוי הדומיננטי של גלי ההלם, חוסם את אותות הכאב הנשלחים למוח מהאזור הפגוע, שובר את מעגל הכאב בו המטופל נמצא ומשנה את תפיסת הכאב במוח- מעיין אתחול מחדש.

עירור תאים חדשים

מחקרים רפואיים שנערכו בתחום מצאו כי טיפול בגלי הלם מעורר תאים האחראים על שיקום ובניה של רקמות על ידי העלאת ריכוזי חומרים כימיים שתפקידם ריפוי וחידוש רקמות גוף. הנקישות שהמכשיר יוצר מפרקות את הקשרים החלשים הקיימים ברקמה פגועה ומעורר פעילות תאי פיברובלסטים לבניה מחודשת של סיבי רקמה חדשים וחזקים. כמו כן, הטיפול בגלי הלם מעורר פעילות תאי עצם שתפקידם בניה וריפוי של עצמות בגוף כך שהמכשיר מזרז את תהליך הריפוי ברקמת עצם - למשל בשברי מאמץ.

עליה בקצב חילוף החומרים

הטיפול בגלי הלם מעלה את זרימת הדם המקומית ברקמה המטופלת, ממברנות התאים נעשות חדירות יותר ובעקבות זאת ישנה עליה בקצב חילוף החומרים ובכמות חומרי הבניה וההזנה וכן זירוז של סילוק חומרי הפסולת החוצה עם זרם הדם. הטיפול בגלי הלם גורם לצמיחה של מערכת כלי דם חדשים באזור בעקבות פירוק ההסתיידויות תהליך שמזרז עוד יותר את החלמת הרקמה.

לייעוץ או מידע נוסף אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם!

הנחות לחברי קופת חולים כללית מושלם וביטוחי בריאות פרטיים